Faktury elektroniczne EBPP

Trystero

Do przeczytania: 20.08.2011

Opublikowane przez Trystero w kategorii Polityka, Rynek kapitałowy, Społeczeństwo dnia 20.08.2011 | Komentarze (12) »

Świeża porcja linków na sobotę:

Jon Stewart fenomenalnie wyśmiewa ignorowanie przez amerykańskie media republikańskiego kandydata na kandydata na prezydenta USA – Rona Paula. Dla wielu z Was ta informacja okaże się potężnym zaskoczeniem: Paula solidarnie ignorują liberalne i konserwatywne media, w tym Fox News. Dlaczego konserwatywne media nie lubią Paula? Powodów jest wiele, jeden z nich – życzenie kompleksu militarno-przemysłowego, zobaczycie na filmie, około 155 sekundy:

Bardzo zaskoczyła mnie zmienność notowań amerykańskich spółek po publikacji wyników finansowych. Z zestawienie Bespoke wynika, że zmiany o kilkadziesiąt procent nie są rzadkością. W trwającym sezonie 31 korporacji spadło o więcej niż 30% po publikacji wyników a 22 firm wzrosło o więcej niż 20%. Aż 83 spółki spadły o więcej niż 20% co oddaje sentyment rynku w czasie trwającego sezonu wyników. Nie widzę równie gwałtownych reakcji na wyniki finansowe na WGPW. Jak można to wytłumaczyć?

Z dziejów marketingu: Firma odzieżowa Abercrombie & Fitch wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że zaproponowała gwiazdce amerykańskiego reality show The Jersey Shore (na MTV), niejakiemu Michaelowi ‘The Situation’ Sorrentino, istotną kwotę pieniędzy za nienoszenie produktów Abercrombie & Fitch. Cytuję: Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że utożsamianie Pana Sorrentino z naszą marką może przynieść istotną szkodę naszemu wizerunkowi. Rozumiemy, że celem programu jest zapewnienie rozrywki ale wierzymy, że wspomniana relacja kłoci się z aspiracyjnym charakterem naszej marki i może być irytująca dla wielu naszych fanów.

Z jednej strony wydaje mi się, że biznes nigdy nie powinien, bez żadnego powodu, zrażać do siebie jakichkolwiek potencjalnych klientów. Z drugiej strony, Abercrombie & Fitch uzyskał powyższym posunięciem wartą wiele milionów dolarów ekspozycję medialną. Zastanawiam się też czy nie zachęcił inne pseudo-gwiazdki do utożsamiania się z aspirującymi markami w celu wymuszenia od nich okupu za odstąpienie od takiego zachowania. Co o tym myślicie?

Artykuł o tzw. nieplanowanych konsekwencjach czyli o skutkach decyzji, nie antycypowanych przez decydentów. W tym przypadku chodzi o kontrolę cen leków przeciwnowotworowych wprowadzoną w 2003 roku przez administrację Busha, która jest jednym z powodów niedoborów ważnych lecz oferujących niską marzę lekarstw.

Interesujący tekst o tym co można zrobić by szybciej pisać. Podoba mi się ta opinia: Poważne pisanie jest jednocześnie zadaniem wymagającym zdolności myślenia, zdolności językowych i zdolności pamięciowych. Także ten fragment jest interesujący: W czasie poważnego pisania, umysł pisarza żongluje trzema rzeczami: właściwym tekstem, tym co chce wkrótce napisać oraz, co najważniejsze, pomysłami na to jak przyszli czytelnicy zinterpretują to co jest pisane. Doświadczony pisarz potrafi więc być jednocześnie pisarze, edytorem i czytelnikiem swojego tekstu.

Wyrok czterech lat więzienia otrzymali dwaj mężczyźni za zachęcanie na Facebooku do zorganizowania protestów w Anglii. Cytuję: Perry Sutcliffe-Keenan używając swojego konta na Facebooku 9. sierpnia stworzył stronę internetową pod nazwą “The Warrington Riots” (Rozruchy w Warrington). Strona ta wywołała panikę w całym miasteczku. Gdy Sutcliffe-Keenan obudził się następnego dnia i wytrzeźwiał, usunął stronę i zamieścił przeprosiny. Wyjaśnił, że był to tylko głupi żart. Jednak w tak krótkim czasie jego strona została udostępniona przez 400 z jego znajomych na Facebooku, ale nie doprowadziła do wybuchu zamieszek w Warrington.

Mój komentarz będzie rysunkowy:

Za Big Picture

Za Big Picture

Podziel się z innymi:
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • Facebook
 • BLIP - Bardzo Lubię Informować Przyjaciół
 • Co-Robie.pl | Co teraz robisz?
 • Wrzuć to na Flakera - powiadom swoich Znajomych
 • grono.net - internetowa społeczność przyjaciół
 • Dodaj link - Linkr.pl - tylko ciekawe linki
 • Polec.pl - Pozytywnie Odjazdowo Lajtowo Elokwentny Content
 • Dodaj wyczajenie
 • Spis.pl - najciekawsze w sieci
 • pinger.pl - Nie taki zwykły blog.

Komentarze (12) do "Do przeczytania: 20.08.2011"

 1. Marek powiedział(a):

  @Jak wytłumaczyć gwałtowne różnice w wycenie akcji na rynku amerykańskim?
  Czyżby dlatego że 70% decyzji inwestycyjnych podejmują tam automaty które lubią duże wahania cen…w odróżnieniu od naszego rynku gdzie większość decyzji podejmowana jest analogowo…

 2. Myrkul powiedział(a):

  Cztery lata za taki durny dowcip? Dostaliby grzywny i kilkaset godzin prac społecznych, starczy. A nie siedzenie na koszt podatników i demoralizowanie się w więzieniach.
  Ale dla tych co plądrowali sklepy i faktycznie brali udział w zamieszkach nie powinno być litości – karać (oczywiście na tyle, na ile pozwala prawo). A co do komentarza rysunkowego – marzy mi się, żeby ci wszyscy banksterzy, którzy doprowadzili do kryzysu 2008 r., poszli siedzieć, albo chociaż wylecieli z roboty z wilczym biletem. Echhh…

 3. Bulwersator powiedział(a):

  @”Co o tym myślicie?” – ciekawa reklama

 4. Ursus_Americanus powiedział(a):

  Może lepiej, żeby Ron Paul był jednak ignorowany przez media głównego nurtu. No, chyba, że życzymy sobie poczyniać małe kroczki z powrotem do czasów sprzed oświecenia.;)

 5. ice devil powiedział(a):

  @5

  Ale może jak by raz wygrał to by przejrzeli na ślepaki.

 6. Trystero powiedział(a):

  @ ide devil

  Wprowadzili standard złota? :)

 7. Trystero powiedział(a):

  @ wszyscy

  Tu jest świetny tekst o portfelu inwestycyjnym Paula.

  Nie posiada fizycznego złota ani monet ale zainwestował pomiędzy 1,6 mln a 3,5 mln USD w akcje spółek wydobywających złoto.

 8. ice devil powiedział(a):

  Chodziło mi o to że zwolnicy Rona Paula tuż po wyborach zapragnęliby powrotu komunisty.

 9. Adam Duda powiedział(a):

  Trystero
  8
  Ale chyba nie ma w tym nic dziwnego?
  Zarabia na zyskach z wydobycia, a wartość akcji jest powiązana z cenmi złota, gdyż przychody są w nim wyrażone. Chyba nie widzisz tutaj żadnej sensacji?

 10. Trystero powiedział(a):

  @ Adam Duda

  Sensację widzę w tym, że kandydat na prezydenta USA ma portfel inwestycyjny, który jest olbrzymim zakładem przeciwko USA i amerykańskiej gospodarce (ma jeszcze udziały w niedźwiedzich funduszach).

  Akurat to czy ma fizyczne złoto czy akcje firm wydobywających złoto nie ma znaczenia, poza faktem, że akcje firm wydobywających złoto spisywały się dużo słabiej niż samo złoto.

  Natomiast mogę docenić konsekwencję i koherentną postawę Paula, który, parafrazując angielski idiom, ‘włożył pieniądze tam gdzie są jego słowa’.

 11. Adam Duda powiedział(a):

  Trystero..

  Nie jest zakładem przeciwko gospodarce, ale zakładem o wzrost wartości złota (wyrażonej w dolarze) i wzrost wartości firm wydobywczych.

  Nie inwestuje się przeciwko czemuś :)

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Trystero

niezależny blog finansowy

Autor bloga jest inwestorem giełdowym i doktorantem na czołowym polskim uniwersytecie. Publikowane na blogu teksty dotyczą rynku kapitałowego, ekonomii, gospodarki i życia społecznego– w takiej mniej więcej kolejności więcej »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player