Faktury elektroniczne EBPP

Trystero

Do przeczytania: 23.07.2011

Opublikowane przez Trystero w kategorii Gospodarka, Rynek kapitałowy dnia 23.07.2011 | Komentarze (7) »

Porcja linków na sobotę:

Kolejny udany debiut giełdowy spółki z sektora e-biznes: akcjami Zillow, spółki zarządzającej portalem z ogłoszeniami z rynku nieruchomości handlowano w pierwszy dzień nawet po $60 za akcję – 200% powyżej ceny emisyjnej. Co ciekawe, pierwotne widełki cenowe w ofercie wynosiły $12-$14. W pierwszy dzień cena akcji Zillow, który ma jednoliterowy ticker Z, spadła w okolice $40. Na piątkowym zamknięciu akcje Z kosztowały około $34 co daje spółce około 500 mln USD kapitalizacji. To oznacza wskaźnik cena/sprzedaż na poziomie 13 dla spółki, która od początku istnienia nie zanotowała jeszcze zysku.

Patentowy troll, Nathan Myhrvold, założyciel Intellectual Ventures i były Chief Technology Officer w Microsoft o nadchodzących ‘wojnach patentowych’ w sektorze IT. Paul Kedrosky skomentował tekst Myhrvolda.

David Leonhardt o przekłuciu ‘bańki konsumenckiej’ w USA. Wydatki konsumentów na dyskrecjonalne usługi (usługi nie należące do usług pierwszej potrzeby, a więc restauracje, rozrywka, edukacja, ubezpieczenia) spadły od szczytu w 2007 roku o niemal 7%. W poprzednich recesjach spadek nie przekraczał 3%. Nie odbudowują się także wydatki na dyskrecjonalne dobra konsumpcyjne (samochody, sprzęt AGD, etc).

Analitycy Goldmach Sachs odpowiadają na 10 pytań dotyczących problemów finansowych Włoch.

Interesujące zestawienie przeciętnych emerytur i rent w poszczególnych województwach. Liderem, tu nie ma żadnej niespodzianki, jest województwo Śląskie. Przeciętny emeryt ze Śląska otrzymuje o 40% wyższą emeryturę niż przeciętny emeryt na Podkarpaciu.

Kolejny głos w dyskusji o tym czy leki antydepresyjne są niczym więcej niż placebo z potężnymi skutkami ubocznymi. John Horgan z Scientific American krytycznie recenzuje artykuł w obronie antydepresantów, który niedawno ukazał się w New York Times. Myślę, że powoli możemy się przygotowywać na największy skandal w historii przemysłu farmaceutycznego.

Następny artykuł pokazujący oznaki bańki spekulacyjnej na rynku ziemi uprawnej w USA. Inwestowaniem w ziemię rolną zaczynają interesować się outsiderzy, którzy przebijają oferty rolników na aukcjach.

Interesujące zestawienie najdroższych słów w usłudze Googla AdWords. Cena niektórych z nich (ubezpieczenie, pożyczka, hipoteka, adwokat) może dochodzić do $50 za kliknięcie (CPC). Tutaj możecie się zapoznać z metodologią badania.

Where Does Google Make Its Money? [ infographic ]

A co Wy przeczytaliście interesującego?

Podziel się z innymi:
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • Facebook
 • BLIP - Bardzo Lubię Informować Przyjaciół
 • Co-Robie.pl | Co teraz robisz?
 • Wrzuć to na Flakera - powiadom swoich Znajomych
 • grono.net - internetowa społeczność przyjaciół
 • Dodaj link - Linkr.pl - tylko ciekawe linki
 • Polec.pl - Pozytywnie Odjazdowo Lajtowo Elokwentny Content
 • Dodaj wyczajenie
 • Spis.pl - najciekawsze w sieci
 • pinger.pl - Nie taki zwykły blog.

Komentarze (7) do "Do przeczytania: 23.07.2011"

 1. E.W. powiedział(a):

  Ciekawa infografika. Wiesz może jak sprawa wygląda, jeśli chodzi o reklamy w języku polskim?

 2. Poziomka powiedział(a):

  A jak kształtowała się relacja płac między Śląskiem a Podkarpaciem 20 lat temu?

 3. Bill.Brama powiedział(a):

  Amerykanie żądają ekstradycji brytyjskiego studenta, który prowadził w UK stronę umożliwiającą użytkownikom dzielenie się linkami do filmów i innych materiałów wideo:
  http://arstechnica.com/tech-policy/news/2011/07/big-content-unveils-latest-antipiracy-weapon-extradition.ars

  Najbardziej przerażające jest to, że wcale nie jest jasne, czy ów człowiek złamał prawo w UK. Jedyne, co łączy jego działalność z USA to fakt, że domena .net była obsługiwana przez firmę amerykańską (jak wszystkie domeny .com i .net).

 4. Poziomka powiedział(a):

  @Bill.Rama
  Amerykanie mogą chcieć różnych rzeczy.
  Trzeba mieć nadzieję, że UK to nie RP, a ten Brytyjczyk to nie ten biznesmen, którego nasza dzielna policja aresztowała zanim Amerykanie wystąpili o ekstradycję (była taka sprawa w latach 90, niestety nazwisko wypadło mi z pamięci).

 5. dziatko powiedział(a):

  Ładna grafika:
  http://www.wtfnoway.com/

 6. dziatko powiedział(a):

  Przepraszam, nie zauważyłem #3

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Trystero

niezależny blog finansowy

Autor bloga jest inwestorem giełdowym i doktorantem na czołowym polskim uniwersytecie. Publikowane na blogu teksty dotyczą rynku kapitałowego, ekonomii, gospodarki i życia społecznego– w takiej mniej więcej kolejności więcej »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player