Faktury elektroniczne EBPP

Trystero

O blogu

Publikowane na blogu teksty dotyczą rynku kapitałowego, ekonomii, gospodarki i życia społecznego – w takiej mniej więcej kolejności.

Istnieje kilka zagadnień szczególnie eksponowanych na blogu. Bardzo wiele miejsca poświęcono kryzysowi finansowemu, zarówno w wymiarze globalnym jak i lokalnym, na przykład islandzkim lub wschodnioeuropejskim. Rynkiem kapitałowym, któremu na blogu  poświęca się najwięcej uwagi jest rynek akcyjny w Polsce. W zainteresowaniu autora blogu znajduje się także rynek amerykański. Wiele tekstów dotyczy rynku ropy naftowej oraz innych towarów.

Wśród innych popularnych na blogu zagadnień znaleźć można: rynek nieruchomości w Polsce, manipulacje i oszustwa na WGPW, globalną recesję i załamanie handlu międzynarodowego, rynek credit default swaps, strategie inwestycyjne, rynki alternatywne, bieżące problemy ekonomiczne, kryzys finansowy na wesoło, najnowsze badania naukowe z dziedziny ekonomii i finansów, ekonomia i finanse behawioralne.

Blog nie prezentuje żadnej opcji politycznej. Blog nie prezentuje też poglądów żadnej szkoły ekonomicznej. Prowadzi intelektualny spór zarówno z nurtami wolnorynkowymi jak i poglądami etatystycznymi. Blog koncentruje się na konkretnych problemach, a nie na ideologii.

Blog został stworzony jako projekt niekomercyjny. Na blogu nie ma tekstów sponsorowanych ani innego typu ukrytej reklamy. Jeśli tekst odnosi się do konkretnej sytuacji na rynku akcyjnym, autor zawsze podaje czy jest posiadaczem akcji spółki będącej tematem tekstu.

Teksty na blogu chronione są prawem autorskim i kopiowanie znacznych fragmentów artykułów może odbywać się tylko za zgodą autora.

O autorze

Autor bloga jest inwestorem giełdowym i doktorantem na czołowym polskim uniwersytecie.

Pisze pod pseudonimem ponieważ się do tego przyzwyczaił :-). To w tej chwili jedyny powód nie używania imienia i nazwiska.

Kontakt z autorem bloga

Proszę pisać na: trystero.pl@gmail.com

O komentarzach na blogu

Merytoryczne, wnikliwe i rzetelne komentarze są ogromną wartością jaką czytelnicy wnoszą do bloga.

Autor bloga zastrzega sobie prawo do wycinania wszelkich wulgarnych, agresywnych i ’spamowatych’ komentarzy.

Autorskie blogi finansowe

Blogi iFIN24 to autorskie publikacje o finansach i gospodarce. Współpracujący z nami blogerzy są niezależni, a iFIN24 nie ma wpływu na treść ich wpisów. Zapraszamy do dyskusji z autorami.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player