Faktury elektroniczne EBPP

Leszek Maruszczyk

Jak zarobić na nieruchomościach? (1)

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 05.01.2011 | Komentarze (6) »

Nieruchomości: Czy można na nich jakoś jeszcze zarobić?

Przeglądając takie dane jak średnie ceny metra kwadratowego, koszty kredytu hipotecznego, czy oferty najmu, trzeba uczciwie powiedzieć, że nie.

Jednak od reguły znajdzie się zawsze parę wyjątków, a w tym temacie wyjątek od reguły oznacza możliwość zarobku i to relatywnie łatwego zarobku. Na co więc zwracać uwagę, by zarobić na nieruchomości? Czy może lepiej: na co zwrócić uwagę, jeśli chcemy zarobić na wynajmie mieszkań?

Czytaj dalszą część »

Skąd taka opinia?

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 30.12.2010 | Komentarze (4) »

Bogaci to złodzieje i oszuści

O tę opinię mi chodzi, bo podziela ją znaczna część Polaków. Mnie osobiście trochę to boli, bo przecież na pewno nie wszyscy, którzy się dorobili, dorobili się kradnąc, oszukując, krzywdząc innych.

Z drugiej strony, pewno część tych zamożniejszych coś za uszami ma, ale chcę wierzyć, że tylko marginalna mniejszość. Niestety, od czasu do czasu jednak znajduję sytuacje, które właśnie do takiego stereotypu “choćby po trupach, ale zarobić” – pasują. No i wczoraj trafiła mi się podobna…

Czytaj dalszą część »

Stare banknoty

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 28.12.2010 | Komentarze (5) »

Od jakiegoś czasu trwa akcja wymieniania starych banknotów – tych z czasów PRL, na “nowe” pieniądze. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na cele charytatywne. Nawet, jeśli ktoś nie chce oddać uzyskanych w ten sposób pieniędzy Caritas – owi, musi sobie zadać pytanie, czy zwyczajnie warto takie pieniądze zamieniać?

stare banknoty

Czytaj dalszą część »

Życzenia świąteczne

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 24.12.2010 | Komentarze (1) »

Składają inni, więc w bardzo krótkim wpisie składam i ja:

Życzę Ci zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia, ciepłej atmosfery w gronie rodzinnym, radości z dawania i otrzymywania prezentów. Do tego życzę spokoju w czasie świąt, bo w dzisiejszym zabieganym Świecie spokój jest rzeczą coraz rzadziej spotykaną i coraz bardziej pożądaną.

Leszek Maruszczyk

p.s. życzenia noworoczne przy innej okazji ;-)

Bez etatu (2)

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Oszczędzanie i inwestowanie dnia 17.12.2010 | Komentarze (9) »

Dzisiaj druga część wywiadu z Tobiaszem Malińskim, autorem książek i giełdowym inwestorem.
Oto ona:
Tobiasz, pisałeś kiedyś bloga, co się z nim stało? Dlaczego zrezygnowałeś?

Z tymi blogami jest tak, że nie zawsze starczało mi motywacji aby się nimi zajmować. Blog jest w stanie przyciągnąć w dłuższej perspektywie czytelników jeśli będzie aktualizowany przynajmniej raz w tygodniu. W moim przypadku stało się jednak tak, że nie zawsze miałem o czym pisać w regularnych odstępach czasu – raz był temat, a innym razem się nie pojawiało nic ciekawego o czym

Czytaj dalszą część »

Bez etatu (1)

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Oszczędzanie i inwestowanie dnia 16.12.2010 | Komentarze (8) »

Tym wpisem rozpoczynam serię wywiadów z osobami, które nie pracują na etacie, a mimo to są w stanie się spokojnie utrzymać. Cykl ma na celu pokazanie, że finansowa niezależność, to nie tylko jakieś wymysły Kiyosaki’ego i jeszcze kilku. Prezentowane w nim osoby są żywym dowodem na to, że bez pracy na etacie także można żyć i mieć się całkiem nieźle.

Tobiasz Maliński

Dzisiaj pierwsza część wywiadu z Tobiaszem Malińskim. Zobaczcie sami, z czego utrzymuje się Tobiasz:

Czytaj dalszą część »

Dorabianie w czasie studiów

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 15.12.2010 | Komentarze (2) »

Jacy są dzisiejsi studenci? Odpowiedzi mogą być różne, ale wydaje mi się, że dzisiejszą studiująca młodzież cechuje jedno: chce być niezależna. Samo wyprowadzenie się z domu i zamieszkanie na stancji, bądź w akademiku, to chyba nie za wielka niezależność. Znaczna część studentów chciałaby się też uniezależnić od rodziców finansowo – jeśli nie całkowicie, to przynajmniej częściowo, ot, żeby mieć trochę “swoich pieniędzy”.

Z racji tego, że sam w czasie studiów trochę kombinowałem, skąd zorganizować jakiś grosz, dzisiaj pokusiłem się o spis niektórych sposobów na własne pieniądze w czasie nauki.

Czytaj dalszą część »

3 sposoby na emeryturę niezależną od ZUS

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 14.12.2010 | Komentarze (3) »

Miało być tak pięknie: umowa międzypokoleniowa miała być stopniowo zastępowana, emerytury miały być finansowane z oszczędności i inwestycji, niestety nad tym scenariuszem zbierają się czarne chmury. W poprzednim wpisie sugerowałem, że jednak ci, którzy umieją liczyć, powinni w sprawie emerytury liczyć na siebie. Co za tym idzie: powinni oszczędzać i inwestować osobiście, nie licząc na zbyt wiele z systemu emerytalnego.

O oszczędzaniu i inwestowaniu w papiery wartościowe w polskiej blogosferze napisano już kilometry słów, więc ja sobie w tej chwili daruję. Nie ma zresztą pewności, że giełda będzie najlepszym rozwiązaniem. Reformy emerytalne w wielu krajach spowodowały, że na giełdy zaczęła napływać dosyć duża ilość pieniędzy, co przełożyło się na wzrosty kursów akcji. W obecnej sytuacji prawdopodobne jest, że pieniądze nie będą już na giełdy napływały tak szerokim strumieniem. Jak to wpłynie na kursy akcji nie muszę chyba pisać?

Taki scenariusz może, ale nie musi się sprawdzić, czego Nam wszystkim życzę. Natomiast, żeby czuć się bezpieczniej, można skorzystać z innych – “niepapierowych” możliwości zapewnienia sobie dostatniej emerytury:

Czytaj dalszą część »

Czwarty filar

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Bez kategorii dnia 09.12.2010 | Komentarze (4) »

Kryzys i nadmierne zadłużanie znowu odbija się w wielu krajach czkawką. W takich sytuacjach, kiedy dziury budżetowe rosną i rosną, a sposobów na ich załatanie nie widać, zawsze powstaje pytanie:

Skąd by tu zdobyć trochę pieniędzy?

Pytanie to zadaje sobie nieraz wielu z Nas, ale jednak My – osoby prywatne nie mamy aż takich możliwości skombinowania szybkiej gotówki, jakie ma państwo.

Czytaj dalszą część »

Zły dług vs. dobry dług

Opublikowane przez Leszek Maruszczyk w kategorii Oszczędzanie i inwestowanie dnia 07.12.2010 | Komentarze (2) »

Miłośnicy Roberta Kiyosakiego znają podział długu na dobry i zły.

Dobry dług, to ten, którym finansuje się inwestycje. Ja dodałbym jeszcze, że finansuje się zyskowne inwestycje o stopie zwrotu wyższej niż oprocentowanie pożyczki.

Zły dług z kolei to ten, który roznieca tylko niepotrzebną konsumpcję. Tu pojawia się pierwszy problem, na który zwrócił moją uwagę w komentarzach pod tym wpisem jeden z Czytelników:

Czytaj dalszą część »

Strona 1 z 2512345»1020...Ostatnia »

Leszek Maruszczyk

niezależny blog finansowy

Jednym z interesujących mnie tematów są finanse osobiste, zgłębiam ich tajemnice zarówno w teorii, jak i w praktyce - w roli "konsumenta" produktów finansowych, inwestora i doradcy finansowego w jednej osobie więcej »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player