Faktury elektroniczne EBPP

Analitycy iFIN24

Szał letnich wyprzedaży

Opublikowane przez Analitycy iFIN24 w kategorii Oszczędzanie i inwestowanie dnia 20.07.2011 | Komentarze (569) »

sale

W większości sklepów trwają letnie wyprzedaże. Pomimo, że obniżki nie są tak wysokie jak w innych państwach europejskich, to Polacy bardzo chętnie korzystają z możliwości zakupów po okazyjnej cenie. Jest to bowiem świetna okazja na “upolowanie” czegoś, na co normalnie nas nie stać lub na uzupełnienie letniej garderoby np. przed wakacyjnym wyjazdem.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, w jaki sposób planować zakupy na wyprzedażach, aby nie wrócić z nich z pustym portfelem oraz jak nie dać się oszukać sprzedawcom:

 1. Zaplanuj, ile pieniędzy planujesz wydać na wyprzedażach.
 2. Nie przekraczaj wyznaczonego limitu. Jeżeli podczas zakupów spodoba Ci się tyle rzeczy, że łącznie zapłaciłbyś więcej niż zaplanowałeś, zrób ranking i wybierz te rzeczy,  które podobają Ci się najbardziej lub są Ci najbardziej potrzebne oraz które w sumie nie wykraczają poza wyznaczoną kwotę.
 3. Przed pójściem na zakupy pomyśl, czego potrzebujesz a następnie stwórz listę zakupów (np. 2 koszulki, sandały, 1 para spodni). Nie kupuj niczego spoza listy!
 4. Nie kupuj na siłę tylko dlatego, że jest tanio. Każdy zakup musi być podparty konkretną potrzebą. W innym razie wydasz pieniądze a zakupiona rzecz będzie leżała nieużywana w szafie.
 5. Zawsze mierz ubrania przed zakupem. Jeżeli okaże się, że jednak kupiłeś zły rozmiar, tyko od dobrej woli sprzedawcy zależy, czy będziesz mógł zwrócić daną rzecz. Wiele sklepów nie przyjmuje zwrotów przecenionych towarów.
 6. Porównaj ceny w innych sklepach oraz w Internecie. Może się okazać, ze upragniona rzecz dostępna jest również w innym sklepie, w którym obniżki są większe.
 7. Jeżeli to możliwe, sprawdź ile kosztowała dana rzecz przed przeceną. Często zdarza się, że napis na metce „50% taniej” wcale nie oznacza, że towar naprawdę został przeceniony aż o 50 %. Czasami sprzedawcy próbują oszukać klienta, naklejając na metkę wyższą ceną niż oferowana przed wyprzedażą a następnie skreślając ją i naklejając nową niższą.
 8. Podczas dokonywania zakupu zwróć uwagę, czy cena nabita na kasie nie różni się od tej podanej na metce. Pamiętaj, że zgodnie z prawem obowiązującą ceną jest ta podana na etykiecie produktu lub na półce sklepowej.
 9. Jeżeli kupujesz kosmetyki, zawsze sprawdzaj ich termin ważności. Często powodem przeceny takich produktów jest właśnie krótki termin przydatności – sprzedawcy w ten sposób chcą się pozbyć zalegających w magazynach towarów, których normalnie nikt nie kupuje.
 10. Pamiętaj, że zawsze przysługuje Ci możliwość reklamacji zakupionego towaru (również tego przecenionego). Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy przyczyną obniżki ceny towaru jest wada o której wiedziałeś podczas zakupu.

Podziel się z innymi:
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • Facebook
 • BLIP - Bardzo Lubię Informować Przyjaciół
 • Co-Robie.pl | Co teraz robisz?
 • Wrzuć to na Flakera - powiadom swoich Znajomych
 • grono.net - internetowa społeczność przyjaciół
 • Dodaj link - Linkr.pl - tylko ciekawe linki
 • Polec.pl - Pozytywnie Odjazdowo Lajtowo Elokwentny Content
 • Dodaj wyczajenie
 • Spis.pl - najciekawsze w sieci
 • pinger.pl - Nie taki zwykły blog.

Komentarze (569) do "Szał letnich wyprzedaży"

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Analitycy iFIN24

niezależny blog finansowy

Autorzy bloga to ekonomiści na co dzień zajmujący się rozwijaniem serwisu finanse.ifin24.pl Zawodowo i prywatnie interesują się wszystkim, co pomaga lepiej zarządzać osobistym majątkiem, pomnażać go i unikać strat. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się na blogu. więcej »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player