Faktury elektroniczne EBPP

Analitycy iFIN24

Pieniądze bezpieczne w podróży

Opublikowane przez Analitycy iFIN24 w kategorii Bez kategorii, Oszczędzanie i inwestowanie dnia 29.06.2011 | Komentarze (1) »

pieniadze bezpieczne w podrozy

W trakcie wakacyjnych podróży pochłonięci błogim wypoczynkiem i przejęci pięknymi widokami często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z przechowywaniem, przewożeniem i dysponowaniem pieniędzmi narażając się tym samym na ich kradzież. Nie myślimy wówczas, że utrata pieniędzy może skutecznie popsuć resztę urlopu i mieć bardzo negatywne skutki dla naszej sytuacji finansowej.

Przedstawiamy zatem kilka wskazówek, jak w podróży uchronić nasze pieniądze przed kradzieżą.

 1. Przed wyjazdem zrób porządek w swoim portfelu. Wyjmij z niego  dokumenty, które nie będą Ci potrzebne, takie jak karta biblioteczna, legitymacje i identyfikatory, dodatkowe karty kredytowe oraz inne karty płatnicze, z których nie zamierzasz korzystać w podróży. Dzięki temu, w razie zgubienia portfela lub kradzieży nie będziesz musiał wyrabiać nowych dokumentów.
 2. Spisz numery telefonów, pod którymi w nagłym wypadku możesz zgłosić utratę kart kredytowych i płatniczych i zablokować je.
 3. Nie noś całej gotówki w jednym miejscu. Podziel ją na kilka części i ukryj w różnych miejscach. Do portfela włóż tylko kwotę, którą wydasz w ciągu dnia na jedzenie, bilety wstępu oraz pamiątki. Dzięki temu, w przypadku jego utraty nie zostaniesz całkowicie pozbawiony pieniędzy. Resztę pieniędzy pochowaj porcjami w specjalnej saszetce przypinanej do pasa lub noszonej na szyi, w bagażu podręcznym oraz w kieszeniach walizki.
 4. Jeżeli w hotelu, w którym spędzasz urlop znajduje się sejf, zostaw w nim pieniądze, dokumenty oraz drogocenne przedmioty, np. biżuterię.
 5. Jeżeli skończą Ci się pieniądze na drobne wydatki schowane w portfelu, gotówkę ukrytą w saszetce lub innym miejscu wyjmuj dyskretnie, aby nie pokazywać, że dysponujesz większą sumą pieniędzy.
 6. Jeżeli wybierasz się w jakieś odległe miejsce, poinformuj o tym bank. W innym razie, gdy zostanie wykryta transakcja lub wypłata z bankomatu wykonana w egzotycznym kraju, z uwagi na bezpieczeństwo bank może zablokować Ci konto.
 7. W miejscach o intensywny ruchu turystycznym uważaj na kieszonkowców. Chwila Twojej nieuwagi może doprowadzić do utraty torebki, w której trzymasz portfel lub sprzętu fotograficznego, dlatego drogocenne rzeczy zawsze trzymaj blisko siebie.
 8. Zawsze podczas zakupów upewniaj się, czy sprzedawca dobrze wydał Ci resztę lub oddał kartę kredytową. W  zatłoczonych miejscach zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, którzy tylko czekają na odwrócenie Twojej uwagi aby Cię oszukać wciskając Ci do ręki źle wyliczoną resztę. Dlatego dobrze jest podczas dokonywania zakupu lub płacenia za przejazd taksówką utrzymywać stały kontakt wzrokowy ze sprzedawcą oraz głośno wypowiadać kwotę, jaką mu przekazujesz.

Podziel się z innymi:
 • Wykop
 • Google Bookmarks
 • Facebook
 • BLIP - Bardzo Lubię Informować Przyjaciół
 • Co-Robie.pl | Co teraz robisz?
 • Wrzuć to na Flakera - powiadom swoich Znajomych
 • grono.net - internetowa społeczność przyjaciół
 • Dodaj link - Linkr.pl - tylko ciekawe linki
 • Polec.pl - Pozytywnie Odjazdowo Lajtowo Elokwentny Content
 • Dodaj wyczajenie
 • Spis.pl - najciekawsze w sieci
 • pinger.pl - Nie taki zwykły blog.

Komentarze (1) do "Pieniądze bezpieczne w podróży"

 1. starszawy powiedział(a):

  jasne, głośno wypowiadać kwotę, …? : )

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.

Analitycy iFIN24

niezależny blog finansowy

Autorzy bloga to ekonomiści na co dzień zajmujący się rozwijaniem serwisu finanse.ifin24.pl Zawodowo i prywatnie interesują się wszystkim, co pomaga lepiej zarządzać osobistym majątkiem, pomnażać go i unikać strat. Swoimi spostrzeżeniami dzielą się na blogu. więcej »

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player